صفحه اصلی سایت > درباره ما > درباره نشریه
نشريه پاسـخ: www.ntpasokh.ir
فصلنامه تخصصي پاسخ ویژه پاسخ گویی به شبهات دینی و بنيادين، و در راستاي پاسخ گویی متقن وعلمی به شبهات علیه اعتقادات، احکام، فرهنگ و ارزشهای اسلامی ونظام جمهوری اسلامی ایران، پديد آمده است. اين نشريه با ايجاد فضايی مناسب برای عرضه اندیشه دینی و با بهره گيري از دانشمندان و پژوهشگران حوزه هاي علميه در زمینه پاسخ گویی به شبهات، به معرفي جریان های شبهه افکن و مراکز تولید و توزیع شبهه پرداخته و با پاسخ گویی روز آمد به شبهات رایج و نوپدید و در قالب های جذاب برای مخاطب، رویکردي فعّال، تهاجمی و تاثیرگذار را در مواجهه با جريان هاي الحادي، التقاطي، عرفان هاي كاذب، متصوفه و جريان هاي تكفيري در پيش گرفته است.
جامعه هدف نشریه، حوزویان، دانشـگاهیان وتاثیرگذاران عرصـه فرهنگی جامعـه ی اسـلامی می باشـند كه در عرصه هاي «قرآن و علوم حدیث»، «تربیت واخلاق»، «کلام و فلسفه اسلامی»، «فقه»، «تاریخ اسلام و سيرة معصومين عليهم السلام»، «حقوق و فلسفه احكام»، «سیاست و جامعه»، «مباحث زنان و خانواده» و «اقتصاد اسلامی» به آنان ارائه خدمت مي‌شود. نشريه پاسـخ در گذشته با نام «صـباح» در 20 شماره تحت اشراف حضرات آیات سـبحانی، مؤمن و مرحوم آیت‌الله معرفت منتشر می‌گشت.
معاونت پژوهش
معاونت پژوهش مرکز مطالعات و پاسخ‌گويي به شبهات حوزة علمية قم، مهم‌ترين معاونت این مرکز است که وظیفه آن هدايت، مديريت ونظارت بر فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي گروه‌های علمی مرکز که شامل گروه ادیان و مذاهب، تاریخ و سیره، تربیت و مشاوره، حقوق و فلسفه احکام، سیاست و جامعه، فقه، قرآن و حدیث، کلام و فلسفه و شـبهه یابی می‌باشد؛ اهم مسئووليت‌ها و فعاليت‌هاي اين معاونت به شرح ذيل مي‌باشد:
1. مديريت و نظارت بر فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي گروه‌هاي علمي مرکز، اعم از پاسخ به پرسش‌هاي رسیده، نقد شبهات و ارائه موضوعات برای پژوهش‌ها و انجام پژوهش‌های علمي در قالب تألیف کتاب، مقالات علمی، نرم افزارهای تخصّصی و...
2. برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي مديران، دبيران و محقّقان مرکز، با هدف ارتقای سطح علمي و مهارتي اعضاء.
3. مديريت و به‌روزرساني سايت انديشه قم؛ این سایت از سايت‌هاي علمي و ديني معتبر می باشد که ماهیانه بیش از 300000 بازديد کننده را به خود جذب کرده است.
دفتر معاونت:
این دفتر وظیفه پی‌گیری مصوبات، نامه‌ها و دستورات معاونت و برگزاری جلسات آن را به عهده دارد. از دیگر وظایف این دفتر دریافت و ارسال سؤالات و شبهات پرسش‌گران و تقسیم سؤالات بین گروه‌های علمی مرکز جهت پاسخ‌گویی می‌باشد. همچنین تهیه و تکمیل بانک اطلاعات محققین و بانک پرسش‌ها و پاسخ‌ها توسط دفتر معاونت صورت می‌پذیرد.
رسول خدا صلى الله عليه و آله :

«مَن أحَبَّ الدُّنيا ذَهَبَ خَوفُ الآخِرَةِ مِن قَلبِهِ؛»

«كسى كه دنيا را دوست داشته باشد، ترس از آخرت از دلش برود.»

بحارالانوار: ج 78 ص 315 ؛

طراحي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

  • در نوع خودش بي نظيره
  • خيلي جالبه
  • قابل قبوله
  • چنگي به دل نميزنه
Ajax Loader
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات است. استفاده از مطالب این پایگاه باذکر منبع بلامانع است.
قم - خیابان معلم - کوچه 12جنب جامعه مدرسین -حوزه علمیه قم تلفن : 37737217-025 نمابر : 37737213-025 کدپستی : - 4466 37185